Květen 2014

Jak zesvětlit vlasy

13. května 2014 v 19:01 | tajotaka |  Vlasy

Odjakživa jsem měla blonďaté vlasy, které postupem času bohužel začaly malinko tmavnout, spíš šednout. Proto jsem hledala něco, co by mi je pomohlo zase malinko oživit, bez použití barvy na vlasy.

Procházela jsem různé diskuze a našla jsem hned několik možných variant, jak své vlasy zesvětlit. Nakonec jsem si vybrala některé z ingrediencí a smíchala dohromady.

Potřebujete jeden vymačkaný citron (popř. citronovou šťávu z koncentrátu), který musíte zředit vodou, pár lžiček olivového oleje, aby zmírnil poškození vlasů citronem. Někdy přidávám i jedlou sodu, jogurt, med nebo heřmánek, který naopak vlasy zežlutí.


Hodně se mluví o vodce, po které věřím, že vlasy budou vypadat ještě světleji, než po citronu, ale to bohužel nemám vyzkoušené, přijde mi to jako věčná škoda lít na vlasy:).

Nechám to působit celý den. Nejlépe to funguje na sluníčku, které pramínky krásně vyšisuje. Pokud zrovna není léto zbývá jedině fén, který sice odvede taky práci, ale není to tak účinné. Bohužel to není dlouhotrvající barva, takže se to rychle vymývá a je potřeba to opakovat.

10 minut pro štíhlý pas

10. května 2014 v 18:22 | tajotaka |  Fitness
Chci se s vámi podělit o svoje oblíbené video na zeštíhlení pasu. Již několikrát jsem těchto 10 minut absolvovala, ale musím říct, že ze začátku to bylo celkem těžké vydržet. Jsou to zajímavé cviky, po kterých budete pas opravdu cítit hlavně záda, pokud jste celou zimu jako já hodně seděli:D.


Návrat do budoucnosti I, II, III

10. května 2014 v 15:46 | tajotaka |  Filmy a seriály

Věřím, že všichni znáte skvělou trilogii "Návrat do budoucnosti", která se natáčela v letech 1985 - 1990. Příběh o bláznivém vědci (Christopher Lloyd), který sestavil stroj času a jeho příteli Martym (Michael J. Fox). Společně se pak vydávají do minulosti i budoucnosti. Velice mě pobavila představa budoucnosti, konkrétně rok 2015, který nám není nijak vzdálený. Doprovází je pes Einstein a ve třetím díle doktor dokonce najde lásku.

Minulý týden jsem si udělala odpočinkový a shlédla všechny tyto filmy. Až budete mít chvilku, opravdu doporučuju:). Je to vtipná komedie s trochou napětí.