Únor 2015

Autogramiáda Jaroslava Duška (20. 2. 2015)

21. února 2015 v 13:25 | tajotaka |  Ostatní

Včera proběhla v Brně v knihkupectví Dobrovský autogramiáda Jaroslava Duška, známého českého herce a filosofa. Pro ty z vás, kteří sledují jeho kroky, neustále vyprodaná představení či vystoupení v rádiích, je taková autogramiáda skvělá příležitost se k herci přiblížit a z tohoto setkání si odnést podpis a když máte štěstí, tak i společnou fotku :-).

Herec pobyl pouze hodinu a půl a fronta, která se linula mezi uličkami z prvního patra do přízemí, byla opravdu dlouhá a na ty, kteří přišli pozdě prostě nepřišla řada. Měla jsem štěstí, že jsem přišla a o něco dřív a našla si místo v zatím ucházející frontě. Ze setkání jsem si odnesla podepsanou jeho novou knihu Tvarytmy, památník a tři společné fotky.

Toto asi minutové setkání mi zvedlo náladu po zbytek celého dne a ještě na několik nadcházejících týdnů. I když šlo pouze o autogramiádu a o žádnou přednášku, pouhá přítomnost mi stačila, aby mě nabyla energií a radostí.

Jsem ze setkání neuvěřitelně nadšená. Však mě obdivovatelé pana Duška zcela jistě chápou :D.

Ráda bych se jednou šla podívat na jeho představení Čtyři dohody, které musí být velice inspirující, ale bohužel jsou k mé smůle pořád vyprodané. Věřím, že se mi ale jednou poštěstí představení shlédnout :-).

Hrnkový makovec

18. února 2015 v 17:23 | tajotaka |  Jídlo
Před nějakou dobou jsem hledala nový recept na buchtu, ale nějakou, která by byla dobrá a rychle hotová. Narazila jsem na makovec, který mě zaujal hned na první pohled. Nebylo potřeba žádných ingrediencí, jejíž názvy jsem dosud neslyšela, ale pouze ty nejzákladnější, které každý najde doma i doba přípravy byla příznivá. Tak jsem si řekla, že ji vyzkouším. Nejdéle mi trvalo mletí maku, ale všechno ostatní je během chvilky hotové a za chvíli upečeno:-). Musím říct, že je opravdu vynikající, doporučuji.

Velké plus je také to, že k přípravě nepotřebujete žádnou váhu, vystačíte si pouze s hrníčky:-).

Lívance 0.1

15. února 2015 v 17:28 | tajotaka |  Pics
Jsem tu s další porcí porcí obrázků. Vlastně s několika porcemi úžasně zdobených lívanců. Úplně cítím tu chuť a vůni sladkého medu a uzrálého ovoce. Co vy, taky se vám při pohledu na lívance sbíhají sliny? :)


8 tipů jak na černé tečky

15. února 2015 v 13:00 | tajotaka |  Pleť
Našla jsem pár tipů, jak zatočit s černými tečkami. Ti, kteří černými tečkami trpí a nemůžou se jich zbavit, určitě některé nápady ocení:).

1. Lepidlo. Napařte obličej nebo ho přikryjte hadříkem namočeným v horké vodě.Použijte trošku nějakého netoxického lepidla. Může to být i to, které používáte běžně ve škole. Naneste lepidlo na postižené oblasti a nechte úplně zaschnout. Poté lepidlo sloupněte. Na lepidle sledujte výsledky.


Slunečnice 0.1

8. února 2015 v 15:45 | tajotaka |  Pics
Nově jsem založila rubriku, kam budu vkládát obrázky týkající se různých témat. Pro tento článek to jsou slunečnice. Jsou to krásné rostliny, které rozjasní den a jsou to taková malá sluníčka. Když je vidím, úplně mi připomínají teplé slunečné dny, na které se už moc těším. Tyto články budou takové odpočinkové, pouze obrázkové.


Doktorka Quinnová: Morphine Woman (Funny or Die)

7. února 2015 v 17:21 | tajotaka |  Filmy a seriály

V prosinci roku 2014 se k fanouškům Doktorky Quinnové dostala zpráva o natáčení krátké parodie v rámci televizního programu Funny or Die. Ať už jste fanoušky či odpůrci podobného humoru, stejně se podívejte na toto tříminutové video, kterým pravý fanoušek nepohrdne, zvlášť když natáčení seriálu skončilo již před 17 lety a i něco takového se pro něj stane opravdovým pokladem.

Je neskutečné vidět všechny ty herci po tak dlouhé době zase spolu a navíc přichází úplně s něčím novým a neokoukaným, i když pod taktovkou Funny or Die. Řekněte, koho by napadlo, že za několik let uvidí doktorku Mike, jak celé město uvrhla do závislosti na morfinu! No mě teda určitě ne :D.

Nelze se nevšimnout Sullyho příšerné paruky a jeho vlastních vlasů, které mu vylízají na čele. Vypadá to opravdu komicky:D. Velice mě potěšila přítomnost Marjorie (Alley Mills), která by měla být mrtvá už ze seriálu. Někteří herci se od dob natáčení dost změnili. Je to vidět zejména na hlavní dvojici Mike (Jane Seymour) a Sullym (Joe Lando). Nejméně se snad od dob natáčení změnila Grace (Jonelle Allen).


#002 Floral Paint Design

7. února 2015 v 16:03 | tajotaka |  Designy blogu

V řadě už druhý design od Sydney. Nemám slov, je prostě nádherný. Učaroval mě poprvé, co sem ho uviděla. Je laděn do příjemných barev a cítím z něj pomalu se blížící jaro :-).