Filmy a seriály

Hlava rodiny 3

15. března 2016 v 14:29 | tajotaka
movieweb.com

Je to už více než 20 let, co byl uveden druhý díl Hlava rodiny 2 a minulý týden režisér Charles Shyer v rozhovoru potvrdil pokračování úspěšné série. Natáčení začne začátkem příštího roku v oblasti Seattlu. Podle Shyera by se mělo jednat o poslední film.

Účast na natáčení podepsaly nám již známé hvězdy - Steve Martin v roli starostlivého otce, Diane Keaton jako matka, Kimberly Williams-Paisley v roli Annie a další. Zatím není známo, zda se přidá i Martin Short, který ztvárnil komickou postavu svatebního koordinátora. V současné době je jednání s herci v plném proudu.

Děj se bude soustředit na dceru Annie a Bryana, která se vdává. Když Bryan zemřel, nemá kdo převzít otcovské povinnosti, a tak se jich ujme její dědeček George.

Již před dvěma lety padl návrh na natočení pokračování, ale děj se měl soustředit na svatbu syna Mattyho jako gaye. Otec s tím nesouhlasí, načež ho za to manželka vyhodí z domu.

Filmové tipy: Rob Schneider

12. listopadu 2015 v 19:49 | tajotaka

Dneska jsem si připravila pár filmů s Robem Schneiderem. Jeho filmy nepatří zrovna k nejkvalitněji propracovaným megafilmům, ale rozhodně se u nich zasmějeme:).

Zvíře (2001). Poslední film, který jsem s Robem viděla. Rob v roli Marvina, který získá zvířecí instinkty. To ho, jak už asi tušíte dostává do spoustu komických situací, hlavně při společných chvílích s Riannou, do které se zamiloval. Příjemná oddychovka se zajímavou zápletkou. Dobrá komedie pro oddych a pobavení:). Moje hodnocení: 90%

Žába k zulíbání (2002). Ano, můj oblíbený film, když mi bylo náct. To když se do obyčejného teenagerského filmu, který by se normálně točil jen kolem bláznivých holeka jejich lásek, přimotá chlap, dostane to úplně jiný rozměr. Moje hodnocení: 80%

Deuce Bigalow: Dobrej striptér (1999). Film, o kterém jsem dlouho neměla ani ponětí. Trošku z jiného soudku, než jsem doteď měla možnost vidět, ale opět si drží svoji komediální úroveň. Nikdy bych neřekla, že lze udělat film z prostředí chlapských prostitutů! :D A taky božský Oded Fehr (Ardeth Baye - Mumie; Zankou - Čarodějky). Moje hodnocení: 85%

Deuce Bigalow: Evropský gigolo (2005). Výrazně slabší odvar prvního dílu. Rob se tu představil opět v roli gigola, ale ne v Americe, jak název napovídá, ale v Holandsku. Příliš mě nebavil a nezaujal. Působilo to velice nuceně, hlavně aby se něco natočilo, ale existují i horší filmy. Moje hodnocení: 30%

Filmové tipy: 2. světová válka

6. března 2015 v 18:14 | tajotaka

Poslední dva týdny mám náladu na filmy z 2. světové války. Moc často se to nestává, a proto jsem to vzala od podlahy.

Musíme si pomáhat (2000). Všechno to začalo tímto filmem. Vždycky se mi líbil, ale už strašně dlouho jsem ho neviděla. Pak jsem dostala chuť si ho pustit, což rozpoutalo velkou vlnu filmů podobného tématu. Vedle Bolka Polívky a Anny Šiškové se mi velice líbil Jaroslav Dušek. Tento film bych řadila jako jeho nejúspěšnější. Moje hodnocení: 100%

Želary (2003). Přiznám se, že nevím, kdy jsem viděla film s Aňou Geislerovou, proto mě velice překvapila. Své role se zhostila přímo skvěle a velice mě překvapila její přirozenost. Na Želary jsem se chystala již několikrát, ale pořád nebyla ta správná nálada. Film působí velmi autenticky divák sdílí veškeré pocity s postavami. Po jeho shlédnutí se zařadil mezi mé oblíbené filmy. Moje hodnocení: 100%

7 dní hříchů (2012). Další film, který jsem zvolila už podle hodnocení na CSFD naznačovalo, že nebude v takové kvalitě, jako dva předchozí filmy, o čemž jsem se následně přesvědčila. Vica Kerekes ještě ano, ale Ondřej Vetchý se mi do role moc nehodí. Tím samozřejmě nechci říct, že je špatný herec, mám ho prostě zaškatulkovaného z komedií a pohádek. Téma dobré, ale film by šel udělat určitě lépe. Moje hodnocení: 55%

Habermannův mlýn (2010). Přiznám se, že o tomto tématu, jsem toho příliš nevěděla a ani mě nelákalo si film pustit. Ale pro rozšíření obzorů a kvůli nevelkému počtu natočených podobných filmů, jsem do toho nakonec šla. Čekala jsem od toho určitě víc nebo alespoň něco trošku jiného. Nemalou část filmu tvoří střílení lidí do hlavy, rozbíjení hlav sklem, tyčemi a podobně. Chápu je to válečný film, ale násilí víc než děje. Moje hodnocení: 70%

Pramen života (2000). Zaujal mě originální námět filmu o převýchově českých dívek. Film se mi líbil, ale určitě by nebylo na škodu trošičku přitlačit ve hře na city. Smrt matky nenaznačuje žádný smutek, natož nějaká slzička. Odjezd do sanatoria při loučení s otcem se hlavní hrdinka při odchodu ani neotočí nebo ho neobejme a nevypadalo to, že by se nesnášeli. Při návratu domů neprožívá žádné pocity, nenaznačuje nic žádným úšklebkem, prostě nic. Z tohoto hlediska mi to přijde dost strohé. Za to se mi velmi líbil výkon Vilmy Cibulkové. Moje hodnocení: 80%

Vůně vanilky (2001). Film, jehož kousek jsem viděla jako malá, mě nějakým způsobem zaujal. Když jsem ho viděla včera po několika letech celý, vím proč. I když hrál Jiří Schmitzer i v několika předchozích filmech, teprve tahle role mu sedla ze všech nejlíp. Barbora Munzarová v roli cukrářky a překladatelky, matka Jana Hlaváčová a několik amerických vojáků. Vůně vanilky dotváří trojice mých VIP filmů. Moje hodnocení: 100%

Pokračování Desátého království

5. března 2015 v 17:39 | tajotaka

Přináším fanouškům Desátého království jednu velice žhavou novinku. Stručně a jasně - jedná se o dalším pokračování Desátého království, které ponese název House of Wolves! Byla jsem naprosto ohromená, když jsem se to dozvěděla. Nic není jisté, ale existuje tu malá naděje.

V roce 2000 vznikla 5 dílná pohádková minisérie Desáté království. V hlavních rolích se představili: Veronika - Kimberly Williams-Paisley (Hlava rodiny), Vlk - Scott Cohen (Gilmorova děvčata), Tonda - John Larroquette (Sám doma a bohatý), zlá královna - Dianne Wiest (Střihoruký Edward).

Moc mě mrzí, že tento seriál není tak známý, jak by si zasloužil. Proto si myslím, že vůbec není na škodu ho šířit po internetu a pomáhat mu získávat nové fanoušky. Pro představu nezasvěceným jde o něco podobného jako je seriál Once upon a time. Také sem vkládám část komentáře od lamps z CSFD, který DK vystihuje z fanouškovského pohledu a který já naprosto sdílím :-).

"Podle mě strašně nedoceněný seriál, který přitom patří snad k tomu nejlepšímu, co kdy v cizině na pohádkovém poli vzniklo. Především stojí za zmínku unikátní myšlenka, díky níž můžeme nahlédnout do devíti nádherně vykreslených pohádkových království, v nichž se to princeznami, čarodějnicemi, troly nebo trpaslíky jen hemží. Co se mi ale líbí nejvíc, že Desáté království je zrovna tak věnováno dospělým a rodičům, jako jejich malým ratolestem, a příběh je kromě parádní atmosféry také plný oddechového humoru, který všechno ještě více zpestřuje a zpříjemňuje...."

Doktorka Quinnová: Morphine Woman (Funny or Die)

7. února 2015 v 17:21 | tajotaka

V prosinci roku 2014 se k fanouškům Doktorky Quinnové dostala zpráva o natáčení krátké parodie v rámci televizního programu Funny or Die. Ať už jste fanoušky či odpůrci podobného humoru, stejně se podívejte na toto tříminutové video, kterým pravý fanoušek nepohrdne, zvlášť když natáčení seriálu skončilo již před 17 lety a i něco takového se pro něj stane opravdovým pokladem.

Je neskutečné vidět všechny ty herci po tak dlouhé době zase spolu a navíc přichází úplně s něčím novým a neokoukaným, i když pod taktovkou Funny or Die. Řekněte, koho by napadlo, že za několik let uvidí doktorku Mike, jak celé město uvrhla do závislosti na morfinu! No mě teda určitě ne :D.

Nelze se nevšimnout Sullyho příšerné paruky a jeho vlastních vlasů, které mu vylízají na čele. Vypadá to opravdu komicky:D. Velice mě potěšila přítomnost Marjorie (Alley Mills), která by měla být mrtvá už ze seriálu. Někteří herci se od dob natáčení dost změnili. Je to vidět zejména na hlavní dvojici Mike (Jane Seymour) a Sullym (Joe Lando). Nejméně se snad od dob natáčení změnila Grace (Jonelle Allen).

Liz & Dick

15. října 2014 v 11:32 | tajotaka

Když jsem o víkendu vybírala film, kterým bych si zpříjemnila večer, dlouho jsem se probírala svým seznamem, až nakonec padla volba na jeden z novějších filmů Lindsay Lohan - Liz & Dick (2012). Když se objevily první informace o tom, že Lindsay bude natáčet nový film, moc jsem se na něho těšila. Bohužel jsem na něho úplně zapomněla, a tak na něj došlo až teď:).

Před shlédnutím jsem od něho příliš nečekala, přece jenom to prvotní nadšení za tu dobu už částečně vyprchalo:D, ale nakonec mě velice zaujal, od kostýmů až po herecké výkony. Nepřehlédnutelná byla podoba Lindsay Lohan s Elizabeth Taylor, obzvláště paruka, kterou měla, když šla na hřbitov za svým milovaným Richardem Burtonem.

A co vy, viděli jste už tento životopisný film? Jak se Vám Lindsay jako Elizabeth líbila?

Návrat do budoucnosti I, II, III

10. května 2014 v 15:46 | tajotaka

Věřím, že všichni znáte skvělou trilogii "Návrat do budoucnosti", která se natáčela v letech 1985 - 1990. Příběh o bláznivém vědci (Christopher Lloyd), který sestavil stroj času a jeho příteli Martym (Michael J. Fox). Společně se pak vydávají do minulosti i budoucnosti. Velice mě pobavila představa budoucnosti, konkrétně rok 2015, který nám není nijak vzdálený. Doprovází je pes Einstein a ve třetím díle doktor dokonce najde lásku.

Minulý týden jsem si udělala odpočinkový a shlédla všechny tyto filmy. Až budete mít chvilku, opravdu doporučuju:). Je to vtipná komedie s trochou napětí.
 
 

Reklama