Jídlo

Hrnkový makovec

18. února 2015 v 17:23 | tajotaka
Před nějakou dobou jsem hledala nový recept na buchtu, ale nějakou, která by byla dobrá a rychle hotová. Narazila jsem na makovec, který mě zaujal hned na první pohled. Nebylo potřeba žádných ingrediencí, jejíž názvy jsem dosud neslyšela, ale pouze ty nejzákladnější, které každý najde doma i doba přípravy byla příznivá. Tak jsem si řekla, že ji vyzkouším. Nejdéle mi trvalo mletí maku, ale všechno ostatní je během chvilky hotové a za chvíli upečeno:-). Musím říct, že je opravdu vynikající, doporučuji.

Velké plus je také to, že k přípravě nepotřebujete žádnou váhu, vystačíte si pouze s hrníčky:-).

Tip na večeři: Topinky

7. listopadu 2014 v 18:29 | tajotaka
Když jsem uviděla obrázek těchto dvou topinek, ani nevíte, jakou chuť jsem na ně dostala. Při nejbližší příležitosti jsem si je hned udělala, jak to mám ráda. S česnekem, masovou toustovou směsí a pořádně okořeněným volským okem, které nebylo pod hromadou pepře a červené papriky ani vidět:D.

Spousta lidí se topinkám vyhýbá jen proto, že topinky jsou nasáklé mastným sádlem. Ať už z důvodu držení si štíhlé linie nebo kvůli problémům s trávením. Proto se tu nabízí možnost udělat si ji v topinkovači nebo toastovači, i když se ale dle mého názoru zdaleka nevyrovná originálu:).

 
 

Reklama