Rostliny

Majoránka: Při rýmě a nachlazení a jak na odřený nos od smrkání

11. března 2015 v 19:26 | tajotaka
zena-in.cz

Období chřipkové epidemie je už sice za námi, avšak nastává jarní období, kdy bych řekla, že možnost nachlazení (stejně jako na podzim) je daleko horší. Začíná se oteplovat, sluníčko začíná hřát a lidé se o méně začínají oblékat. Podceněním počasí tak dochází k poněkud horším nachlazením, než v zimě.

Jedno takové pěkné nachlazení jsem si vybrala o víkendu po hodině a půl běhání na tréninku. K tomu pár věčerních návratů ze školy a nachlazení bylo na světě.

Zaručený recept na nachlazení se skrývá v majoránce. Kdo nemá tuto bylinku doma, určitě by si ji měl pořídit. Já mám doma vypěstovanou a usušenou, nevím jak je to s kupovanými čaji, ale určitě nějaký v obchodě bude :-).

Dříve jsem bylinky moc nemusela, spíš odmítala a vyhýbala se jim. Ale postupem času jsem zjistila, že je to nejúčinější lék na všemožné problémy, stačí jen vědět, kterou na co použít.

Obzvláště majoránka mi moc nevoněla, ale teď se to změnilo a mám ji nejraději s medem. Majoránku nechte 15 minut vyluhovat a med přidejte až čaj nebude úplně horký, pak má větší účinek. Vypijte ho ještě teplý.
 
 

Reklama