Vlasy

Balea More Blond pro extra světlé vlasy

7. dubna 2015 v 11:14 | tajotaka
Dlouho jsem si lámala hlavu nad tím, co s vlasy. Prošla jsem si barvením celé hlavy, s čímž jsem po nějaké době přestala, protože to bylo náročné finančně a hlavně na údržbu. Vyzkoušela jsem melír, který když odrůstal nevypadal tak hrozně a byl mnohem přirozenější. Ale přesto jsem si pořád nebyla jistá, že je to to pravé. A tak jsem se rozhodla, že zkusím zase svou barvu.

Musela jsem čekat dlouho, protože když si barvíte vlasy, potlačíte tím přirozenou barvu vašich vlasů a ona trošku ztmavne, tu poznáte až po 7 cm odrostech. Už něco přes půl roku nemám melírované vlasy, malinko mi zesvětlaly a melír na odrostlých vlasech vybledl a přechod vypadal celkem přirozeně (takové domácí časově náročné ombré :D).

Pořád jsem přemýšlela co s vlasy, jak je přirozeně zesvětlit a zvýraznit barvu mých přírodních vlasů, aby to nějakou dobu vydrželo, bez barvení. Úplnou náhodou jsem narazila na šampon a balzám značky Balea v drogerii DM. Oba byly za příjemnou cenu, každý za 39,90,- Kč. Tak jsem si řekla, že je vyzkouším.

Již po prvním umytí byly viditelné změny. Barva zářivého melíru byla zpět, zesvětlily se i mé přírodní vlasy. Jediná nevýhoda, která z toho pro mě vyplynula byla ta, že se zvětšil rozdíl odstínů mezi mými a barvenými vlasy. Na barvené to prostě zabírá víc no.. :-D.

Produkty obsahují vytažky z heřmánku a citrusů, které dodají vlasům blond (žlutou) barvu a citrusy z nich následně žlutou vytáhnou.

K řadě patří i sprej na platinové vlasy.

pinkmelon.de

Vlnité vlasy pomocí kapesníčků

8. listopadu 2014 v 21:45 | tajotaka
Je to už nějakou dobu, co jsem se chystala na pomaturitní večírek a potřebovala jsem nějaký pěkný, ale jednoduchý účes. Rozhodla jsem se pro vlny s copem. Nebylo by to nic tak nemožného, kdybych vlastnila alespoň žehličku nebo kulmu.

Proto jsem na internetu našla návod, jak si vlasy natočit pomocí látkových kapesníčků. Natočí stejně jako papiloty, ale přijde mi to rychlejší a pokud máte stejně jako já dlouhé a husté vlasy, tak všechny vlasy pojmou a perfektně drží. Navíc pokud se v nich chystáte spát, tak vás to nebude tolik tlačit.

curlyhairstylesvideos.com

Můj první pokus na pomaturitní večírek sice nedopadl, tak rádoby vlny skončily v drdolu. Za to druhý pokus byl velice úspěšný. Vlny jsem zafixovala lakem a vydržely mi 2 dny téměř beze změny.

Možná tuto techniku znáte trošku jinak a to s ponožkami.

Jak zesvětlit vlasy

13. května 2014 v 19:01 | tajotaka

Odjakživa jsem měla blonďaté vlasy, které postupem času bohužel začaly malinko tmavnout, spíš šednout. Proto jsem hledala něco, co by mi je pomohlo zase malinko oživit, bez použití barvy na vlasy.

Procházela jsem různé diskuze a našla jsem hned několik možných variant, jak své vlasy zesvětlit. Nakonec jsem si vybrala některé z ingrediencí a smíchala dohromady.

Potřebujete jeden vymačkaný citron (popř. citronovou šťávu z koncentrátu), který musíte zředit vodou, pár lžiček olivového oleje, aby zmírnil poškození vlasů citronem. Někdy přidávám i jedlou sodu, jogurt, med nebo heřmánek, který naopak vlasy zežlutí.


Hodně se mluví o vodce, po které věřím, že vlasy budou vypadat ještě světleji, než po citronu, ale to bohužel nemám vyzkoušené, přijde mi to jako věčná škoda lít na vlasy:).

Nechám to působit celý den. Nejlépe to funguje na sluníčku, které pramínky krásně vyšisuje. Pokud zrovna není léto zbývá jedině fén, který sice odvede taky práci, ale není to tak účinné. Bohužel to není dlouhotrvající barva, takže se to rychle vymývá a je potřeba to opakovat.
 
 

Reklama